Kształcenie Zawodowe
Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji
Kształcenie Zawodowe
Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji

A K T U A L N O Ś C I

„Talent Game” – metodyka i narzędzie diagnozy predyspozycji i zainteresowań zawodowych uczniów

Szanowni Państwo,
Pragnę zaprezentować Państwu projekt „Talent Game” – metodyka i narzędzie diagnozy predyspozycji i zainteresowań zawodowych uczniów", który jest jednym z najbardziej innowacyjnych przedsięwzięć edukacyjnych realizowanych na rzecz polskich dzieci i młodzieży.
Projekt Talent Game jest objęty dofinansowaniem ze środków Unii Europejskiej i realizowany na zlecenie MEN, w ramach działania 3.4. (Nr. umowy z MEN: UDA -POKL 03.04-00-035/08-00).

Innowacyjność projektu polega między innymi na tym, że jako pierwsi w Europie stworzyliśmy grę komputerową (o tytule „Tajemnice Aeropolis”) z wykorzystaniem pełnej technologii 3d, która podczas trzech godzin gry diagnozuje predyspozycje i preferencje dzieci i młodzieży. Głównym celem projektu Talent Game jest poprawa samoświadomości uczniów i jakości doradztwa zawodowego w wyniku stworzenia i upowszechniania innowacyjnej metodyki i narzędzi modelujących proces planowania ścieżki edukacyjnej i kariery zawodowej uczniów.

Więcej informacji o przedmiotowym projekcie znajduje się na stronie
internetowej:
http://www.talentgame.pl
Na obecnym etapie projektu przeprowadzamy normalizację narzędzia poprzez przebadanie trzech grup wiekowych uczniów 7+,13+ i 16+ ze szkół podstawowych, gimnazjów i wybranych szkół ponad gimnazjalnych. Wymogiem pomyślnej realizacji projektu jest udział przynajmniej 1200 uczniów z
całej Polski.

W związku z powyższym poszukujemy szkół, które zechciałyby wesprzeć nasz projekt poprzez udział uczniów w grze edukacyjnej.

Każda szkoła, która wspomoże proces normalizacji, uzyska dokument potwierdzający udział w projekcie unijnym oraz pełną wersję gry.

Serdecznie zachęcam do wzięcia udziału w projekcie, który niesie ze sobą nie tylko korzyści dla szkół ale przede wszystkim ciekawe doświadczenie
oraz uzupełnienie procesu kształcenia dla uczniów.

Jeżeli ktoś z Państwa postanowi wziąć udział w projekcie proszę o
kontakt:

Uselab Sp. z o.o.
00-515 Warszawa
Ul. Żurawia 26/10
numer telefonu: tel. 22 863-20-71
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Odwiedza nas 91 gości oraz 0 użytkowników.