Kształcenie Zawodowe
Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji
Kształcenie Zawodowe
Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji

Kurs dla instruktorów praktycznej nauki zawodu

Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji w ramach
projektu „Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy”
ogłasza nabór na Kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu.

 

Czas trwania, liczba godzin kształcenia i sposób organizacji kursu

  • 80 godzin zajęć teoretycznych i warsztatowych z pedagogiki, psychologii oraz z metodyki zajęć praktycznych i 10 godzin praktyki metodycznej.
  • Zajęcia odbywać będą się w weekendy – 5 dwudniowych spotkań po 16 godzin.
  • Termin do stycznia 2019 do maja 2019
  • Zajęcia kończą się egzaminem.

    Czytaj więcej...

Wyjazd na targi OTWorld 2018 do Lipska

W dniach 17-18 maja 2018r. młodzież Zespołu Szkół Medycznych w Prudniku wraz z opiekunami uczestniczyła w wyjeździe na targi do Lipska w Niemczech. Celem było zwiedzanie największych Międzynarodowych Targów Ortopedycznych „OTWorld” 2018 oraz udział w kongresie Jugend Akadamie Technische Orthopadie. Imponujących rozmiarów hale wystawowe, ilość wystawców, infrastruktura pomocnicza zrobiły duże wrażenie na uczniach. Podczas rozmów z wystawcami uczniowie pytali o nowoczesne rozwiązania techniczne stosowane w ortopedii. Zainteresowani byli produkcją nowoczesnych protez ortopedycznych, funkcjonowaniem centrów dystrybucji oraz organizacją serwisu i napraw. Wykłady Akademii Technicznej w Ortopedii wyjaśniły wiele kwestii obecnych rozwiązań technicznych oraz problemów z którymi spotykać będziemy się w przyszłości.

Młodzież wróciła z wyjazdu bogata w wiedzę i z nowym doświadczeniem.

Czytaj więcej...

Kolejna edycja konkursu "Mam wizje–mam plan” rozstrzygnięta.

Dnia 24 kwietnia 2018r. o godz. 10.00 w sali konferencyjnej RZPWE w Opolu odbył się Finał Wojewódzki Konkursu ”Mam wizje –mam plan”. Do finału zakwalifikowało się 9 firm uczniowskich spośród 19 zarejestrowanych na platformie konkursowej. Jury po wysłuchaniu  prezentacji oraz przeprowadzonego wywiadu eksperckiego wyłoniła laureatów.

1 miejsce: Firma Uczniowska „MNIAM-catering dietetyczny” z ZSP nr. 1 w Praszce
2 miejsce: Firma Uczniowska „AfterSchoolJob” z ZSZ w Oleśnie
3 miejsce: Firma Uczniowska „Studio Tatuażu Azyl” z ZSR w Prudniku

Gratulujemy wygranym !

Czytaj więcej...

Finał konkursu ePortfolio 2018

W dniu 17 kwietnia 2018r. w  sali konferencyjnej Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu na ul. Głogowskiej 27 odbył się Wojewódzki Finał Konkursu „e-Portfolio”, który był realizowany w  ramach projektu "Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy 2". E-portfolio to nowoczesne przedstawienie własnych osiągnięć, swoich mocnych stron potencjalnym pracodawcom w wybranym przez siebie zakresie w formie krótkiego filmiku.  W konkursie wzięło udział 16 uczestników z 10 szkół zawodowych województwa opolskiego.
Jury konkursowe nagrodziło:

  1. Miejsce  Oskar Barcz  ZSTiO Kędzierzyn-Koźle https://youtu.be/E0loT-U8G14
  2. Miejsce  Karina Krzywon  ZSP Dobrodzień https://www.youtube.com/watch?v=GNq9HROHgD8&t=22s
  3. Miejsce  Damian Kociołek  CKZiU w Nysie https://www.youtube.com/watch?v=coM9L4r9AyU&feature=youtu.be

Czytaj więcej...

Wyjazd projektowy młodzieży na targi w Karlsruhe

W dniach 28-30 września 2017r. młodzież Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie oraz Zespołu Szkół Mechanicznych w Namysłowie wraz z opiekunami uczestniczyła w wyjeździe studyjnym do Niemiec. Celem była wizyta w Centrum Szkoleniowym Volkswagena (Volkswagen Bildungsinstitut GmbH) w Zwickau oraz zwiedzanie targów pojazdów użytkowych NUFAM die Nutzfahrzeug Messe w Karlsruhe.

W Centrum Szkoleniowym Volkswagena młodzież spotkała się z  Dyrektorem ds. kształcenia,  który omówił strukturę i plan kształcenia praktycznego przyszłych pracowników Koncernu. Zwiedziła także pracownie i wydziały techniczne na których odbywały się zajęcia. Uczniowie byli zainteresowani możliwością kształcenia, a następnie podjęcia pracy w Grupie Volkswagen. Spotkanie było wspaniałą lekcją poglądową na temat organizacji oraz zasad funkcjonowania centrum kształcenia zawodowego.

Następnego dnia  w Karlsruhe młodzież zwiedzała największe targi pojazdów użytkowych w Niemczech. Imponujących rozmiarów hale wystawowe, ilość wystawców, infrastruktura pomocnicza zrobiły duże wrażenie na uczniach. Podczas rozmów z wystawcami uczniowie pytali o nowoczesne rozwiązania techniczne stosowane w pojazdach samochodowych. Zainteresowani byli funkcjonowaniem centrów dystrybucji części zamiennych, organizacją serwisu i napraw samochodów ciężarowych oraz ich wyposażenia.

Młodzież wróciła z wyjazdu bogata w wiedzę i z nowym doświadczeniem.

Janusz  Wojtuś

zobacz galerię zdjęć

Czytaj więcej...

Nauka, zabawa i wypoczynek, czyli obóz naukowy dla uczestników projektu „Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy 2”

W dniach 26 – 30 czerwca 2017 r. dwudziestu uczniów ze szkół biorących udział w projekcie „Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy 2” uczestniczyło w zorganizowanym przez Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu obozie naukowym, którego temat przewodni to „Inteligentne fabryki”.

Podczas pięciu dni spędzonych w miłej atmosferze, otoczeni urokliwym krajobrazem Beskidu Śląskiego i Żywieckiego młodzież uczestniczyła w spotkaniu naukowym prowadzonym przez Panią dr inż. Elżbietę Milewską, adiunkta Politechniki Śląskiej, Instytutu Inżynierii Produkcji na Wydziale Organizacji i Zarządzania. Tematem wykładu było funkcjonowania systemu IPOsystem, który samodzielnie i bezpośrednio steruje produkcją tworząc tzw. system Inteligentnych Fabryk (Smart Factory). IPOsystem jest rezultatem 6-letniej pracy zespołu polskich programistów, technologów i managerów z rybnickiej firmy UIBS Teamwork.

Czytaj więcej...

Wyniki Finału Wojewódzkiego Konkursu „e-Portfolio

Podajemy wyniki Finału Wojewódzkiego Konkursu „e-Portfolio, który odbył się dnia 06 czerwca 2017r. o godz. 10.00 w sali 2.4 na ul. Głogowskiej w siedzibie RZPWE w Opolu.

Na czternastu obecnych finalistów laureatami konkursu zostali:

I miejsce  Natalia Gąsior 
II miejsce Ewa Zdun
III miejsce Patrick Rossol

Czytaj więcej...

Strona 1 z 26

Odwiedza nas 61 gości oraz 0 użytkowników.