Kształcenie Zawodowe
Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji
Kształcenie Zawodowe
Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji

Jak przygotować kurs on-line na platformie Moodle – 4 edycja

Wydział Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego KOWEZiU informuje, że w dniach od 15 do 28 lutego br. zostanie przeprowadzona rekrutacja na 4 edycję kursu doskonalącego „Jak przygotować kurs on-line na platformie Moodle”. Komunikat dotyczący sposobu rekrutacji ukaże się w dniu 15 lutego.

Kurs jest bezpłatny i realizowany w formie na odległość na Platformie Edukacyjnej KOWEZiU od 7 marca do 22 maja 2012 r. (11 tygodni).

Kurs skierowany jest do: nauczycieli z publicznych centrów kształcenia ustawicznego, centrów kształcenia praktycznego, ośrodków dokształcania i doskonalenia zawodowego, szkół prowadzących kształcenie zawodowe, szkół dla dorosłych oraz publicznych ośrodków doskonalenia nauczycieli.

Do udziału w kursie zapraszamy jedną osobę z placówki. Placówka delegująca zapewnia swojemu uczestnikowi dostęp do swojej platformy edukacyjnej Moodle.

Kurs zaplanowano dla 22 uczestników.

Krótki opis kursu:

Celem kursu jest przygotowanie nauczycieli do tworzenia kursu on-line, w tym: poznanie zasad projektowania kursu on-line, poznanie wybranych zasobów i składowych znajdujących się na platformie Moodle, tworzenia materiałów edukacyjnych, narzędzi sprawdzania wiedzy, narzędzi ewaluacji oraz poszerzenie ogólnej wiedzy na temat platformy edukacyjnej Moodle. Podczas kursu uczestnik zdobędzie niezbędne umiejętności, które pozwolą mu na samodzielnie przygotowywanie różnorodnych kursów prowadzonych zdalnie na platformie Moodle.

Kurs jest intensywny, wymagający bardzo dużego zaangażowania uczestników. Z uwagi na zaplanowaną dużą interaktywność, w pewnych okresach czasu będziemy oczekiwali na codzienną aktywność uczestników na kursie. Przewidujemy, że na realizację różnego rodzaju aktywności na kursie, uczestnik powinien przeznaczyć od 10 do 15 godzin tygodniowo.

Kurs składa się z następujących bloków:

Lp.

Bloki tematyczne

Czas trwania w tygodniach

1

Blok wstępny

-

2

Blok I: Kształcenie na odległość

2

3

Blok II: Kursy e-learningowe na platformie Moodle

2

4

Blok III: Dydaktyka w e-learningu

2

5

Blok IV: Projektowanie kursów

2

6

Blok V: Jakość. Ewaluacja kursów e-learningowych

2

7

Blok VI: Projekt kursu e-learningowego

1

Ogółem

11

Warunkiem ukończenia kursu jest:

  • aktywny udział w głosowaniach, na chacie, forach merytorycznych,
  • wykonanie wszystkich zadań, quizów, ćwiczeń,
  • wykonanie projektu kursu e-learningowego,
  • uzyskanie co najmniej 100 punktów (na 160 możliwych), zgodnie z zasadami oceniania zamieszczonymi w sylabusie kursu.

Po ukończeniu kursu uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu z adnotacją o liczbie uzyskanych punktów.

Osoba do kontaktu w sprawie rekrutacji:
Andrzej Brzozowski
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. (22) 844 07 40 w. 48

Odwiedza nas 59 gości oraz 0 użytkowników.