Kształcenie Zawodowe
Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji
Kształcenie Zawodowe
Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji

DORADZTWO ZAWODOWE - bezpłatne i praktyczne wsparcie kadry gimnazjów

   To już ostatnie chwile, aby zgłosić się do udziału w bezpłatnych dwudniowych szkoleniach organizowanych w styczniu w całej Polsce dla przedstawicieli gimnazjum. Na szkolenia „Doradztwo zawodowe. Od diagnozy do ewaluacji. Praktyczne wsparcie kadry szkół gimnazjalnych" zaprasza Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej.

- Zagadnienia podejmowane na warsztatach będą pomocne w przeprowadzaniu diagnozy stanu doradztwa w szkole, w projektowaniu Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego oraz w jego realizacji z wykorzystaniem materiałów zaprezentowanych podczas szkolenia – pisze w liście polecającym dla dyrektorów gimnazjów Podsekretarz Stanu w MEN Tadeusz Sławecki.

Takie spotkania są nie tylko szansą na wymianę własnych doświadczeń, ale przede wszystkim inspiracją do dalszej pracy. Dla samej szkoły wiedza i umiejętności zdobyte podczas szkolenia oznaczają z kolei podniesienie jakości usług z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego, które są obowiązkiem wynikającym z Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dn. 30 kwietnia 2013 r. w sprawie zasad udzielania i organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach.

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest jednoczesny udział: dyrektora lub wicedyrektora gimnazjum, doradcy zawodowego lub osoby realizującej zadania doradcy w danej szkole oraz maksymalnie dwóch nauczycieli wychowawców.

Harmonogram na styczeń uwzględniający miejsca i terminy szkoleń oraz więcej informacji o warunkach rekrutacji i udziału w szkoleniach można znaleźć na stronie projektu. Serdecznie zapraszamy!

Szkolenia przedstawicieli gimnazjów realizowane są w ramach projektu systemowego „Edukacja dla pracy etap 2".

 

 

 

 

Odwiedza nas 82 gości oraz 0 użytkowników.