Kształcenie Zawodowe
Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji
Kształcenie Zawodowe
Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji

Podstawy programowe

Proponowane zmiany w kształceniu zawodowym

Zachęcam do udziału w konsultacjach Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczących zmian w kształceniu zawodowym, które będą trwały do 31 października 2014 r.

Czytaj więcej...

Nowe podstawy programowe kształcenia w zawodach

Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, zamieszcza nowe podstawy programowe „poskładane” dla każdego zawodu. Stanowią one wyciąg z rozporządzenia w sprawie podstawy programowej kształcenia w zawodach.

Nowa podstawa programowa kształcenia w zawodach będzie obowiązywać od 1 września 2012 roku.

Opracowano na podstawie dokumentu z dnia 7 lutego 2012 r.

Czytaj więcej...

Dopuszczenie programu nauczania do użytku szkolnego

Programy nauczania do użytku szkolnego od 1 września 2009 roku dopuszcza nie MEN, a dyrektor szkoły na wniosek nauczyciela.

W dotychczasowej praktyce szkoły mogły korzystać tylko z programów nauczania dla zawodu znajdujących się w wykazie programów nauczania dopuszczonych do użytku szkolnego przez MEN. Były one opracowywane głównie w KOWEZiU oraz w sporadycznych przypadkach przez nauczycieli jako programy autorskie. Od 1 września 2009 roku zasady dopuszczania programów nauczania do użytku szkolnego reguluje Rozporządzenie MEN z dnia 8 czerwca 2009 r. w sprawie dopuszczania do użytku w szkole programów wychowania przedszkolnego i programów nauczania oraz dopuszczenia do użytku szkolnego podręczników (Dz. U. Nr 89 poz. 730). Dyrektor szkoły na wniosek nauczyciela (lub nauczycieli) dopuszcza program nauczania do użytku w danej szkole.

Czytaj cały artykuł: http://edukator.koweziu.edu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=677:dopuszczenie-programu-nauczania-do-uytku-szkolnego&catid=22:ksztacenie-zawodowe&Itemid=36

Będą zmiany w szkolnictwie zawodowym - Sejm przyjął nowelizację ustawy

Zmiany w szkolnictwie zawodowym, takie jak m.in. odejście od kształcenia w konkretnych zawodach na rzecz zdobywania kwalifikacji do wykonywania danego zawodu, wprowadza uchwalona w czwartek przez Sejm nowelizacja ustawy o systemie oświaty.

http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/534721,beda_zmiany_w_szkolnictwie_zawodowym_sejm_przyjal_nowelizacje_ustawy.html

Projekt nowej podstawy programowej kształcenia w zawodach dostępny na stronach KOWEZiU

Na stronie internetowej Krajowego Ośrodka Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej został zamieszczony projekt nowej podstawy programowej kształcenia w zawodach, przygotowany przez ekspertów pracujących w ramach projektu systemowego „Doskonalenie podstaw programowych kluczem do modernizacji kształcenia zawodowego".

Czytaj więcej...

Strona 1 z 3

Odwiedza nas 86 gości oraz 0 użytkowników.